(Domain) Alan Adı Yaşı

Alan adı yaşı, web sitenizin arama motorları sıralamasındaki en büyük faktörlerden biridir. Bir yıldan daha uzun domain iyi sıralanabilir.

Mayıs 27, 2022 - 18:47
Mayıs 27, 2022 - 19:07
 0  17
(Domain) Alan Adı Yaşı

Alan adı yaşı, web sitenizin arama motorları sıralamasındaki en büyük faktörlerden biridir. Bir yıldan daha uzun süre önce kaydedilen alan adı, yeni web sitelerine kıyasla daha iyi sıralanabilir. Moz, bir web sitesine web sitesi yetkisi atarken de bu faktörü göz önünde bulundurur. 5 yıldan daha uzun bir süre önce kayıtlı bir web sitesi istikrarlı bir şirket olarak kabul edilir.

Domain Yaşı SEO İçin Önemli mi?

Google, eski alan adlarının arama motorlarında daha yüksek bir sıralamaya sahip olduğunu, bu şirketlerin kapanma şansı daha az olduğu için resmi olarak duyurdu. Google Sayfa sıralaması da bu parametreyi düşünüyordu ama artık yok. Moz Etki Alanı Otoritesi algoritmaları, herhangi bir web sitesinin etki alanı yetkisini hesaplarken veya güncellerken bunu büyük bir faktör olarak görür.

Eski Etki Alanları nasıl satın alınır?

Evet, eski alan adını satın alabiliriz. Bu alan adlarını arama motorlarında hızlı bir şekilde üst sıralara çıkmak için satın alıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bir şey varsa o da alan adının tescil edildiği andan itibaren Google'da indekslenmesi gerekir. Bir alan adı 10 yıl önce tescil edilmiş ve 2 yıl önce Yahoo veya Bing'de indekslenmişse, yaşı 2 yıl olarak kabul edilecektir. Ayrıca, eski anahtar kelimeleri aynı tutun örneğin, alan adı "SEO puan denetleyicisi" anahtar kelimesi ile dizine eklendiyse ve anahtar kelimesini alan adı yetkilisi denetleyicisi olarak değiştirdiyseniz sıralama sıfırdan başlayacaktır.

Eski alan adlarını sıralamak neden kolaydır?

Yeni web sitenizi tüm arama motorlarında indekslemek, web sitenizi ping atmanız gereken kolay bir iş değildir. Eski alan adları zaten arama motorlarında dizine eklenmiş durumdadır.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Web Haber Türkiye iş dünyasında en son yaşanan gelişme, son dakika haber, tanıtım yazısı ve blog haberleri takip edin.