Çanakkale Türk Milletinin Yeniden Doğuşudur

Bedri Yalçın; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nda, terörle mücadelede şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Mart 23, 2023 - 21:11
Mart 23, 2023 - 21:34
 0  13
Çanakkale Türk Milletinin Yeniden Doğuşudur

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108'nci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Türk milletinin Çanakkale zaferindeki güçlü duruşunu bir kez daha hatırlattı.

Başkan Yalçın mesajında

"Geçmişi insanlık tarihiyle başlayan milletimizin vatan olma ve milli varlığımızı sürdürme mücadelesinin başladığı Çanakkale'de bir zaferin yıl dönümünü anmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. . Bağımsızlığa giden yol, insanlık ideali ve barış Çanakkale'de ete kemiğe büründü. Bu gururun arkasında "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarihe yazdıran kahraman Mehmetçi'nin destansı hikayesi vardır.

Çanakkale bir diriliş mücadelesidir, üzerine türlü oyunlar oynanan, adeta küllerinden yeniden doğan bir milletin adıdır. Yoksulluk içindeki bir milletin çağının en güçlü devletine ve silahlarına karşı topyekun direnişini sergileyen Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz için plan yapanlar için asla unutulmaması gereken bir derstir. Bu ders, vatanımızın bekası, güvenliği ve istikbali, şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizin bekası, güvenliği ve istikbali için; Şanlı Türk Ordusunun sınır ötesindeki terör yuvalarına karşı başlattığı harekat ve savaşın bir bedeli olduğunu tüm dünyaya yeniden öğretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Savaşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum." dedi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Gündemi Sektöre uygun haber veya makale bir işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirme içeriklerine daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendirecek önemli haberleriniz varsa yazın.