Doğal Afetlerde Can Kaybı Kader Olmamalı

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Aynur Vergili Kavun, Adıyaman ve Şanlıurfa'da 14 vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili başsağlığı diledi. Mv. Adayı Kavun: Doğal afetlerde can kaybı kader değil ihmaldir.

Mart 23, 2023 - 20:44
Mart 23, 2023 - 21:05
 0  12
Doğal Afetlerde Can Kaybı Kader Olmamalı

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Aynur Vergili Kavun, Adıyaman ve Şanlıurfa'da 14 vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili taziye mesajı yayınladı. Milletvekili Adayı Kavun: "Doğal afetlerde can kaybı kader değil ihmaldir." dedi. Şanlıurfa ve Adıyaman illerinde dün gece itibarıyla başlayan şiddetli yağış sele dönüştü.

Bu kader değil, bu apaçık bir ihmal

Her iki kentte de çok sayıda iş yeri, ev, kurum ve okulu su basarken, sele yakalanan 19 vatandaştan 14'ü hayatını kaybetti. Kayıplar için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Milletvekili adayı Kavun, afete ilişkin yaptığı taziye mesajında, yetkililerin şiddetli yağış ve sel uyarısında bulunduğunu hatırlattı:

" 6 Şubat'ta deprem felaketiyle sarsılan Adıyaman ve Şanlıurfa şimdi de sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Uzmanların uyarılarına kulak asmayan hükümet nedeniyle yüzlerce vatandaşımız mağdur olurken, 14 vatandaşımız boğularak hayatını kaybetti. Kalan 5 vatandaş için kurtarma çalışmaları sürüyor.

Hep söyledik, hep söylüyoruz doğal afetler olacak tabi bunu bizim durdurmamız mümkün değil ama can kayıplarını durdurmak mümkün. Yetkililer uyarıları dikkate alıp riskli yerleri boşaltmış olsalardı eminim ki vatandaşlar bu konuda önemli bir şekilde uyarıda bulunsaydı bu tablo bu kadar acı verici olmazdı. Bu kader değil bu göz göre göre ihmal. Bu kader değil, bu apaçık bir ihmal. Afet nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Temennim can kaybının daha fazla artmaması. Unutmayalım ki ihmal öldürür, doğal afetler değil. Can kayıpları için üzgünüm." dedi.  

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Gündemi Sektöre uygun haber veya makale bir işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirme içeriklerine daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendirecek önemli haberleriniz varsa yazın.