Endüstriyel Eldivenler

Endüstriyel Eldivenler

Endüstriyel eldivenler, işletme fabrika ve üreticilerimizin sürekli kullandığı endüstriyel iş eldivenleri ihtiyaçlarında kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaya devam ediyoruz.

İş eldiveni en yaygın olarak kullanılan iş güvenliği ekipmanlarının neredeyse en başında gelmektedir. Genellikle iş ayakkabıları veya göz koruyucular kadar önemli görülmese de iş güvenliği açısından son derece önem taşımaktadır.

Endüstriyel Eldivenler

Dünyada meydana gelen iş kazaları sonucunda en çok yaralanan vücut bölümlerinin başında eller gelir. Yapılan istatistiklere göre el yaralanması ile sonuçlanan kazaların %70’inde çalışanların iş güvenliği eldiveni giymediği görülmüştür. Eldiven giydiği halde eli yaralanan çalışanların ise yetersiz, hasarlı veya işe uygun olmayan tipte iş eldiveni giydiği görülmüştür.

Endüstriyel eldivenler, Kısaca iş yaparken eğer gerekiyorsa iş eldiveni kullanılmalıdır. İş eldiveninin yapılan işe uygun olması da en az o kadar önemlidir ki; Çünkü işe uygun olmayan eldiven giymekle hiç giymemek arasında bir fark bulunmamaktadır. İş ortamlarında tehlikelere karşı koruma sağlayan tek tip bir eldiven yoktur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan eldiven tipi çok iyi seçilmelidir.

En çok yapılan hataların başında pahalı eldivenlerin her türlü tehlikeye karşı koruduğu düşünülmektedir. Bazı pahalı endüstriyel eldivenler modern tarzda günlük kullanıma uygun deri iş eldiveni benzeri tasarımla üretilir; Ancak koruma sağlama konusunda çok başarılı diyemeyiz.

İş eldiveni teknik özellikler yanında yapılan malzemeler ile kalitesini belirler.

İş eldivenleri hakkındaki yazımız devam edecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.