Endüstriyel Eldivenler

Endüstriyel Eldivenler Hakkında

Endüstriyel eldivenler işletme, fabrika ve üreticilerin sürekli kullandığı endüstriyel iş ihtiyaçlarında kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaya devam ediliyor. İş eldiveni yaygın olarak kullanılan iş güvenliği ekipmanlarının neredeyse en başında gelmektedir. Genellikle, iş ayakkabıları veya göz koruyucular kadar önemli görülmese bile güvenlik son derece önem taşımaktadır.

Endüstriyel Eldivenler

Dünyada meydana gelen iş kazaları sonucunda en çok yaralanan vücut bölümlerinin başında eller gelir. Yapılan istatistiklere göre el yaralanması ile sonuçlanan kazaların %70’inde çalışanların iş güvenliği kıyafeti giymediği görülmüştür. Eldiven giydiği halde eli yaralanan çalışanların yetersiz, hasarlı veya işe uygun olmayan tipte iş eldiveni giydiği görülmüştür.

Endüstriyel alanda kısaca iş yaparken eğer gerekiyorsa mutlaka kullanılmalıdır. İşyeri eldiveninin yapılan işe uygun olması en az o kadar önemlidir ki; Çünkü işe uygun olmayan eldiven giymekle hiç giymemek arasında bir fark bulunmamaktadır. İş ortamlarında tehlikelere karşı koruma sağlayan tek tip bir eldiven yoktur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan eldiven tipi çok iyi seçilmelidir.

En çok yapılan hataların başında pahalı olanların her türlü tehlikeye karşı koruduğu düşünülmektedir. Bazı pahalı endüstriyel ve modern tarzda günlük kullanıma uygun deri eldiveni benzeri tasarımla üretilir; ancak koruma sağlama konusunda çok başarılı olmamaktadır. Bu konuda teknik özellikler yanında yapılan malzemeler kalitesini belirler.

Endüstriyel ortamda çalışırken elinize bir şey olmasını kimse istemez değil mi? Bu durumda yapman gereken tek bir şey var. Normal standartlara sahip yanmaz, yırtılmaz ve kesilmez iş eldivenleri istiyorsanız daha önce de denildiği gibi birkaç adım uzağınızda bulunabilir. Piyasanın en kaliteli ve en ucuz ürünleri kolayca temin edilebilir. Hangi alanda kullanacak olursanız olun birçok iş kıyafetleri çeşidini en uygun fiyatlara bulmanız mümkündür. Artık kalitesiz eldivenler için çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yoktur. Konu hakkındaki yazımız devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.