Geçen Seneden Ders Almadık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Adıyaman ve Şanlıurfa'da 10 vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili taziye mesajı yayınladı.

Mart 24, 2023 - 09:48
Mart 24, 2023 - 09:56
 0  13
Geçen Seneden Ders Almadık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Demir, Adıyaman ve Şanlıurfa'da 10 vatandaşın hayatını kaybettiği sel felaketiyle ilgili taziye mesajı yayınladı. Milletvekili Aday Demir: "Doğal afetler artık zarar vermemeli." diyerek sitem etti.

Şanlıurfa ve Adıyaman illerinde dün gece itibarıyla başlayan şiddetli yağış sele dönüştü. Her iki kentte de çok sayıda iş yeri, ev, kurum ve okul sular altında kalırken, sele yakalanan 15 vatandaştan 10'u hayatını kaybetti. Kayıplar için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Milletvekili adayı Demir, afete ilişkin yaptığı taziye mesajında, yetkililerin şiddetli yağış ve sel uyarısında bulunduğunu hatırlatarak, "6 Şubat'ta deprem felaketiyle sarsılan Adıyaman ve Şanlıurfa şimdi de sel felaketiyle karşı karşıya. Görünen o ki hükümet bu durumu atlattı.

Geçen yıl yaşanan sel felaketlerinden ders alınmadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün geceden beri uyarıyor. Sel felaketi olabilir dedi ama yine bilimden uzak,hükümet herhangi bir önlem almadı. Bu sorumsuzluk karşısında 10 kişi hayatını kaybetti.Ancak hayatını kaybeden 10 kişi güvenli yerlere tahliye edilseydi bu üzücü manzarayla karşılaşmazdık. Ders almadık ve ders almıyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Temennim can kaybının daha fazla artmaması. Unutmayalım ki doğal afetler değil ihmal öldürür. Başımız sağolsun." dedi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Gündemi Sektöre uygun haber veya makale bir işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirme içeriklerine daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendirecek önemli haberleriniz varsa yazın.