İktidar Kolluk Kuvvetlerinden Özür Dilemeli

Hatay sınırında Suriye üzerinden yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yapan 8 Suriyeli sığınmacıya askerler müdahale etti. Müdahalede 2 Suriyeli'nin hayatını kaybettiği, olayda adı geçen iki teğmen ve bir üsteğmenin tutuklandığı bildirildi.

Mart 23, 2023 - 21:39
Mart 23, 2023 - 21:44
 0  13
İktidar Kolluk Kuvvetlerinden Özür Dilemeli

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, Hatay'da yasa dışı yollarla Türkiye'ye girmek isteyen Suriyelilere müdahale eden 3 subayın tutuklanmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Yalçın:" Askere değer vermeyenler, onları küçük görenler en büyük suçu işlemiş olurlar." dedi.

Hatay sınırında görev yapan askerler, Suriye'den yasa dışı yollarla geçerek Türkiye'ye giren 8 Suriyeli kaçak sığınmacıya müdahale etti. Müdahale esnasında 2 Suriyelinin öldüğü aktarılırken, olayda adı geçen iki teğmen ve bir üsteğmen tutuklandı. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Yalçın, iktidarın askerleri bir an önce özgürlüğüne kavuşturması gerektiğini ifade ederek:" Askerin yegane görevi vatanı korumaktır. Güvenliği sağlamaktır. Bu güvenlik sadece iç tehditler değil, dış tehditlerdir. Hem yasa dışı yollar ile ülkemize girmeye çalışacaklar, hem de mültecilere müdahale edilmeyecek. Bir de müdahale sırasında iki kişi öldü diye şanlı askerimiz tutuklanacak. Bu yapılan akıl tutulmasıdır. İktidar ikili oynamaktadır. Hem sınırı koruyun derken hem de ülkemize mülteci almak hadsizliğin nirvanasıdır. Sınır namustur. Asker elbette ki namusunu koruyacaktır. İktidar yaptığı bu yanlıştan acil geri dönmeli. Askerimizi salmalı ve askerimizden de, kolluk kuvvetlerimiz den de, kamuoyundan da özür dilemeli.Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir hukuk, adalet yoktur." dedi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Gündemi Sektöre uygun haber veya makale bir işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirme içeriklerine daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendirecek önemli haberleriniz varsa yazın.