Cuma , Ağustos 14 2020
Reklam Pazarlama Önemi Nedir?

Reklam Pazarlama Önemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

İşletme faaliyetlerinin en önemli iki bölümünü oluşturan reklam ve pazarlamanın ne olduğu konusunda kısaca değinelim. Pazarlama, ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan faaliyetlere denir. Pazarlama; reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir.

Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir. Kısacası; pazarlama, potansiyel müşterilere erişmek ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir.

Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz.
İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız.

Reklam Pazarlama Önemi Nedir?

Her markanın hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine satış kanalları haricinde de ulaşması gerekir. Marka ve ürünlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri, reklam tanıtım ve sektörel faaliyetler ile öne çıkmalıdır..

Genel tanımıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri; TV, basın, internet, broşür, katalog gibi basılı materyaller ve çeşitli iletişim araçlarıyla, şirketlerin kendini hedef kitleye tanıtması, pazarlaması ve yeni pazarlar yaratmasıdır.

Ülkemizde genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle KOBİ’ler reklam ve tanıtım faaliyetlerini, “lüks” harcama olarak değerlendiriyor. Halbuki şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemli rol oynuyor.

İşte bu aşamada ürün ve hizmetlerinizi öne çıkararak potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz. Üstelik bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz. Sektörel online tanıtım portalına buradan ulaşarak ücretsiz üyelik profil kaydınızı gerçekleştirin, sonrasında reklam ve tanıtım sayfanıza ürün ve hizmet bilgilerinizi detaylı doldurun ve tanıtıma başlayın. Sektörel Rehber kaydınızı hemen oluşturun. Reklam Pazarlama Önemi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.