Sosyal Medya Bir Taktik Değil Semptomdur

Zamanınızı sondan başlayarak sosyal ağınızdaki gönderileri cımbızlayarak ve tweet'leri abartarak geçirirseniz, pek bir şey olmayacaktır.

Sosyal Medya Bir Taktik Değil Semptomdur

Sosyal medya, sanal ağlar ve topluluklar oluşturarak fikirlerin, düşüncelerin ve bilgilerin paylaşımını kolaylaştıran bilgisayar tabanlı bir teknolojidir. Tasarım gereği, sosyal medya İnternet tabanlıdır ve kullanıcılara içeriğin hızlı elektronik iletişimini sağlar. Fikirleriniz, İnternet mecralarında yayılmaya başladığında; işiniz dikkat çekmeye ve çalışan bir sosyal aktivite oluşturduğunda bir, sosyal medya varlığınız olacaktır. Bundan sonraki süreçte ise varlığınızı geliştirmek olmalıdır. Çünkü insanlar, sizin hakkınızda konuşmayı sevdikleri şekillerde konuşacaklardır.

Sosyal Medya Taktik Değildir.

Önce, semptom tanımı nedir kısaca belirtelim. Belirti veya semptom; hasta tarafından fark edilen bir durumdur. Semptomlar, hastanın anlattığı şikayetlerdir. Semptomlar ve bulgular genelde karakteristik değillerdir. Ancak, bunların çeşitli kombinasyonları belirli tanıları düşündürür. Tanı aralığını daraltmakta yardımcı olur.

Sosyal medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin İnternet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Bu yüzden, çok iyi algılanmalıdır.

Öte yandan, tüm zamanınızı sondan başlayarak sosyal ağınızı düzenler, gönderileri cımbızlayarak ve tweet'leri abartarak geçirirseniz, pek bir şey olmayacaktır. Bunun en basit kanıtı, sosyal medya etkisinin on ya da yirmi katı olan markaların; sosyal medya uzmanı olarak çalışan insan sayısının fazla olmadığını bilmeniz gerekir. İnternet mecralarında paylaşım yapmadan önce kurgu yapın.

Dikkat ederseniz, Mona Lisa'nın büyük bir sosyal medya varlığı vardır. Onun resmi her yerde. fakat tweet atmıyor. Bir ikon olduğu için küçük ama sosyal medyada büyük bir ikondur. Sosyal medyayı düzenlemenin anlatısı baştan çıkarıcıdır. Ancak, bir konuşma yapmadan önce hangi kravatın takılacağını seçmek için zaman harcamak gerekir.

Emoji ile tepki verin!

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0