Ümit Özdağ'dan Erdoğan'a Yanıt

Ümit Özdağ'dan kendisini hedef gösteren Erdoğan'a 'gemicik' yanıtı

Ümit Özdağ, gündem değerlendirmesinde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Ümit Özdağ, gündem değerlendirmesinde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve bazı açıklamalarda bulundu. Gaziantep ziyareti ve Zafer Partisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'lilerle tartışan Ümit Özdağ, Karkamış'ta açıklama yaparken bugün kendisini hedef alan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Kahramanmaraş'ta düzenlediği basın toplantısında Erdoğan'ın "Bunlar sizin güzel günleriniz" sözlerine şu yanıtı verdi: “Bugün kalabalık bir heyetle Kahramanmaraş'tayız. Dün Gaziantep'te bazı temaslarda bulunduk.

Bu temaslar çerçevesinde Karkamış'ı ziyaret ettik.

Dedesi ile evinde otururken üzerine roket düşmesi sonucu PKK terör örgütü tarafından şehit olan bebeğimizin taziye evini ziyaret ettik. Sonra sınırı geçtik. Biz sınırı geçerken gazeteci arkadaşlar aradılar ve sınır kapısında barikatlar kurulduğunu söylediler. Sınır kapısına geldiğimizde orada barikatlar olduğunu gördük. Barikatların önünde açıklama yaptık.”

''Biraz önce AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretimize ilişkin açıklamasını dinledim. Doğrusu bu açıklama beni hiç şaşırtmadı. 20 yıldır başbakan ve cumhurbaşkanı olmasına rağmen hala doğru dürüst istihbarat almadığını görüyorum. Doğru istihbarat alsaydı 15 Temmuz darbe girişimi olmayacaktı. PKK ile müzakereler sırasında PKK'lıların yurt dışına çıktığını düşünmüyor ve Jandarma Genel Komutanı, milli güvenlik kurulu toplantısında PKK'lıların yurt dışına çıkmadığı bilgisini verince şaşkınlıkla “ya gerçekten çıkmıyorlar mı” diye MGK üyelerine sormazdı.''