Salı , 13 Haziran 2017
Ana Sayfa / TOPLUMSAL / Yenilenen Topçam plajı hizmete açıldı
Yenilenen Topçam plajı, hizmete açıldı

Yenilenen Topçam plajı hizmete açıldı

Yenilenen Topçam Plajı, hizmete açıldı

Yenilenen Topçam plajı, hizmete açıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi yıllardır vatandaşa kapalı olan ‘Topçam’ı yenileyerek halkın hizmetine sundu.

Modern ve daha kullanışlı hale getirilen Topçam dinlenmek ve piknik yapmak isteyen Antalyalıların yeni adresi oldu. Engelli bireylerin de rahatlıkla kullanabileceği piknik alanında oturma guruplarından, otoparkına kadar ziyaretçilerin konforu için 5 yıldızlı hizmet veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden ANET A.Ş. tarafından Topçam’a toplam 1 milyon 400 bin TL yatırım gerçekleştirildi. Yapılan yatırımlar ile Topçam Günübirlik Piknik Alanı, halkın daha düzenli, güvenilir, temiz ve huzurlu bir ortamda piknik yapması ve denize girmesi için modern ve kullanışlı bir duruma getirildi. Peyzajı, yolları, aydınlatması, piknik alanları ve plaj hizmetleri ile bambaşka bir Topçam oluşturuldu. 30 dönümlük arazi üzerine kurulu günübirlik piknik alanında, yaklaşık bin 500 kişinin piknik yapabileceği gölgelikli 200 oturma grubu konuldu. Çocuklar için de alçak oturma grupları yer alıyor. Temizliğin ön planda tutulduğu tesiste ebeveynlerin ve çocukların ayrı ayrı faydalanabileceği bin adet çeşme ve lavabo bulunuyor. Ayrıca tesis, ziyaretçilerin otopark sıkıntısını çözmek için 300 araç kapasiteli otopark alanına sahip.

Antalya bölgesinde gidilebilecek en güzel yerler arasında olan topçam plajı yaz aylarında dolup taşıyor.

Yenilenen Topçam plajı, hizmete açıldı

Topçam’da, mescit, mangal yerleri, duşa kabin, WC, çevre aydınlatma, otopark, kasap, market ve büfeler bulunuyor. Piknik için evlerinden çıkan vatandaşlar tesiste kömür, et çeşitleri, içecek türleri ve market ihtiyaçlarını giderebiliyor. Temizlik ve düzen konusuna da özen gösterilen tesiste, oturma gruplarının yakın alanlarına çöp konteyner ve bidonları yerleştirildi.

Antalya da plaj hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar da belirli bir ücret ödeyerek şezlonglardan faydalanabiliyor. Engelli bireylerin de, günübirlik tesise yerleştirilen engelli rampaları ile plajı ve piknik alanlarını rahatlıkla kullanabiliyor. Önceden çok düzensiz ve çok bakımsız olan topçam plajı son hali ile günü birlik tatil açısından gelenler için çok güzel ve uğrak bir konum oldu.

Antalya Topçam piknik alanı nerede diye merak eden, Antalya içinden veya dışından günü birlik piknik yapmaya gelmek isteyenlere konum bilgisi; tıklayın

 

Yenilenen Topçam plajı, hizmete açıldı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir