En Çok Tavsiye Edilen Çocuk Kitapları Hangileridir?

Çocuk kitapları alanında geniş bir ürün çeşitliliği mevcut. Dünya klasiklerinden yerli kitaplara kadar bu alanda sayısız eser bulmak mümkün. Peki öğretmenler ve pedagoglar tarafından en çok tavsiye edilen çocuk kitapları hangileri derseniz aradığınız bilgileri bu yazımızda sizler için kısaca derledik. 

Ekim 19, 2023 - 09:39
Ekim 19, 2023 - 09:40
 0  15
En Çok Tavsiye Edilen Çocuk Kitapları Hangileridir?

Çocuk kitapları alanında geniş bir ürün çeşitliliği mevcut. Dünya klasiklerinden yerli kitaplara kadar bu alanda sayısız eser bulmak mümkün. Çocukların okuma alışkanlığını yeni kazandıkları dönemde en iyi çocuk kitaplarıyla tanışmaları tüm hayatlarını olumlu yönde etkiler. Öğretmenler ve pedagoglar tarafından en çok tavsiye edilen çocuk kitapları bu bağlamda önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Peki bunlar hangileri derseniz aradığınız bilgileri bu yazımızda sizler için kısaca derledik. 

Andersen’den Masallar

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in imzasını taşıyan bu kitap en çok tavsiye edilen çocuk kitapları arasında özel bir yere sahip. Nitekim Kibritçi Kız, Kurşun Asker, Uçan Sandık gibi en beğenilen çocuk masallarını içinde barındırmakta. Andersen’den Masallar oldukça keyifli ve öğretici bir kitap. Hemen her yıl çok satanlar çok ucuza kitaplar listesinde gördüğümüz bu kitap özgün masallarıyla pek çok nesle ilham kaynağı oldu. Eser günümüzde de öğretmenler ve pedagoglar tarafından en çok tavsiye edilen çocuk kitaplarından biri konumunda. 

Define Adası

Robert Louis Stevenson tarafından yazılan Define Adası kitabı çocuk klasikleri alanında farklı bir yere sahip. Usta yazar bu eserde define avını konu ediniyor. Maceralarla dolu sıra dışı bir evrende okurları yolculuğa çıkarıyor. Ahlak kavramına ışık tutan bu kitap, doğru ile yanlış arasındaki ilişkiyi ele alıyor. Uzun yıllardır çok satanlar çok ucuza kitaplar arasında yer alan bu kitap özellikle sosyal medyada en çok tavsiye edilen çocuk kitaplarından biri. 

Beyaz Diş

Listemizde yer vereceğimiz bir diğer kitap Jack London’a ait Beyaz Diş. 9-12 yaş için uygun bu kitapta başrolde Beyaz Diş adında hem köpek hem kurt kanı taşıyan bir kurt kırması var. Beyaz Diş’in soğuk ve açlık gibi zorlu şartlarda geçen yaşam mücadelesi oldukça ibret verici. Mağarada olan Beyaz Diş, günün birinde gerçek dünyayla yüz yüze geliyor. Böylelikle hayatı yeniden keşfe başlıyor. Geçirdiği dönüşüm süreci, şefkatli ve mutlu bir hayat sürmesinin yolunu açıyor. 9-12 yaş grubu için uygun bu kitap da aynı şekilde çok satanlar çok ucuza kitap listelerinde her daim üst sıralarda yer almakta.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Usta yazar Roald Dahl imzasını taşıyan Charlie’nin Çikolata Fabrikası da ilköğretim öğrencileri için en çok tavsiye edilen çocuk kitaplarından biridir. Çok satanlar çok ucuza kitaplar kategorisindeki bu kitapta Charlie’nin Billy Wonka’nın fabrikasındaki maceraları anlatılmakta. Çikolatayı çok seven Charlie yoksul bir ailenin çocuğudur. Fakat bir gün Wonka’nın davetiyle çikolata fabrikasının varisi olmak için çeşitli sınavlardan geçer. Kitabın ana mesajı ise açgözlülüğün çok kötü bir şey olduğudur. 

Büyükbabamın Gizemli Devi

Listemizde yer vereceğimiz bir diğer popüler çocuk kitabı Büyükbabamın Gizemli Devi. David Litchfield’ın bu kitabı önyargının ne kadar kötü bir şey olduğunu gösteriyor. Bizden farklı olanlardan korkmamamız gerektiğini öğretiyor. Hikaye, büyükbabasının anlattığı gizemli devi dinleyen küçük Billy’nin ona inanmamasıyla başlıyor. Deve karşı önyargılı Billy, korkutucu görünen şeylerin aslında öyle olmayabileceğini öğreniyor. Çok satanlar çok ucuza kitaplar kategorisinde bu kitabı da bulabilirsiniz. 

Üç Kedi Bir Dilek

Sara Şahinkanat’a ait Üç Kedi Bir Dilek isimli çocuk kitabı Piti, Pati ve Pus adında üç küçük kedinin arkadaşlığını anlatmakta. Ancak kediciklerin üçü de birbirinden farklı karakter yapısına sahip. Ve bu durum aralarındaki ilişkilere yansıyor. Bu sevimli kedilerden Piti, Pus’un anlattığı dilek efsanesini dinleyip dileği için bir yıldızın kaymasını bekliyor. Kitabın ana mesajı gerçek dostluğun önemi. 3-6 yaş grubu için uygun bu kitap da en çok tavsiye edilen çocuk kitaplarından biri.

Huysuz Uğurböceği

Son yıllarda çok satanlar çok ucuza kitap kategorilerinde çokça görmeye başladığımız Huysuz Uğurböceği usta yazar Eric Carle imzasını taşımakta. Kitap, kaba ve zorba bir uğurböceğinin hikayesini anlatıyor. Nazik biri olmadığı için uğurböceğinin başına gelenler oldukça komik. Üstelik bir o kadar da ders verici nitelikte. 4 yaş üstü çocuklar için uygun olan bu kitap, özellikle çevreleriyle ilişkileri hakkında iyi bir rehber niteliğinde. Bu yüzden okul öncesi yaş grubu için en çok tavsiye edilen çocuk kitaplarından biri. 

Değnek Adam

Listemizde yer vereceğimiz son kitap Julia Donaldson imzasını taşıyan Değnek Adam. Ormanında mutlu bir yaşam süren Değnek Adam bir gün dışarı çıkar ve başına gelmeyen kalmaz. Önce bir köpeğin atıp tuttuğu bir oyuncak olur. Sonra çocuklara oyuncak olur. Suya düşer, bir kuğunun yuvasına çer çöp olur. 3-4 yaş için uygun bu kitap çocuklara doğa sevgisini aşılıyor. Aynı zamanda da aile değerlerini anlatıyor. Julia Donaldson’un samimi anlatımı sayesinde bu kitap da son yıllarda çok satanlar çok ucuza kitaplar kategorisinde büyük ilgi görüyor. 

Yazımızı küçük bir hatırlatmayla tamamlamak istiyoruz. En çok tavsiye edilen çocuk kitapları arasında ürün çeşitliliği ve fiyat aralıkları fazladır. Online kitap mağazaları, aradığınız pek çok kitabı en uygun fiyata bulmanızı sağlıyor. Nitekim ülkemizde ucuz çocuk kitabı denildiğinde akla ilk gelen adreslerden biri olan alternatifkitap.com sitesinde tüm bu kitapları uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Bütçenize en uygun kitapları çok satanlar çok ucuza kategorisinde bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE, e-ticaret ve e-ihracat deneyiminin oluşturduğu butik bir e-ticaret ajansıdır.