Renkleri Öğreniyorum

Her renk görünümü, bir ışığa verilen fizyolojik bir tepkiyle başlar. Gözlerimiz ışığı algılayan ve beynimize gönderen organımızdır.

Mayıs 27, 2022 - 10:13
Mart 24, 2023 - 13:26
 0  130

Renk, ışığın gözün retinasına farklı yollardan ulaşmasıyla oluşan bir algıdır. Bu algı, ışığın malzemeler üzerindeki etkisine göre değişir ve kısmen emilir ve kısmen yansıtılır, buna tonlar veya renkler denir. Tüm dalga boyları aynı anda gözümüze ulaşırsa beyaz olarak algılarız, gözümüze ışık ulaşmazsa siyah olarak algılarız. Türkçe eğitici video olarak youtube kanalımıza eklediğimiz çizgi filmden umarız bir şeyler öğrenmişsinizdir.

Renk Öğreniyorum

Her renk görünümü, bir ışığa verilen fizyolojik bir tepkiyle başlar. Gözlerimiz ışığı algılayan ve beynimize gönderen organımızdır. Işık göze göz bebeğinden girdiğinde, gözün arkasında bulunan retinaya parlar. Buna göre, eğitici video serimizde retina, birbiriyle ilişkili birkaç sinir hücresi katmanından oluşur ve karmaşık bir organdır. Sadece fotoreseptör hücreler ışığa duyarlıdır. Bunlar çubuk ve koni olmak üzere iki çeşittir. Loş ışıkta ağırlıklı olarak siyah beyaz ışık sağlarken, tonlar gün ışığı görüşü ve renk algısı sağlar. Türkçe eğitici videomuz renkleri nasıl öğreneceğinizi ve birlikte nasıl söyleyeceğinizi anlatıyor.

Doğada bin bir renk tonu vardır. Bu renkler sayesinde hayatın birçok alanı çok daha anlamlı hale gelecek. Doğada temel ana renkler ve ara renkler vardır. Beyaz ışık, ışığın görünür şekli olarak öne çıkıyor. Beyaz ışık turuncu, kırmızı, yeşil, sarı, mor ve mavi renklerin birleşiminden gelir. Renkler, maddelere çarpan ışığın yansımasıyla oluşur. Hayatta her şeyin bir rengi vardır. Bu renkleri öğreten eğitici video bazen ana renk bazen de ara renk olabiliyor.

Doğada yer alan renklerin bin bir çeşit tonları bulunmaktadır. Bu renkler sayesinde hayatta pek çok alan çok daha anlamlı hale gelecektir. Doğada temel ana renkler ve ara renkler bulunuyor. Beyaz ışık, ışığın görülebilir formu olarak öne çıkmaktadır. Beyaz ışık ise turuncu, kırmızı, yeşil, sarı, mor ve mavi renklerin birleşmesinden ortaya çıkmaktadır. Renkler maddelere çarpan ışığın yansıması ile oluşur. Hayatın içinde bulunan her şeyin bir rengi vardır. Bu renkleri öğreten eğitici video ise kimi zaman ana renk kimi zaman ise ara renk olabiliyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Web Haber Türkiye iş dünyasında en son yaşanan gelişme, son dakika haber, tanıtım yazısı ve blog haberleri takip edin.