Sosyal Medya Bir Taktik Değildir

Semptom tanımı nedir? Belirti veya semptom hasta tarafından fark edilen bir durum ve bir hastanın anlattığı şikayetlerdir.

Haziran 2, 2022 - 21:57
Haziran 2, 2022 - 21:58
 0  61
Sosyal Medya Bir Taktik Değildir

Sosyal medya, sanal ağ ve topluluk oluşturarak fikir düşünce ve bilgilerin paylaşımını kolaylaştıran bilgisayar tabanlı bir teknolojidir. Ayrıca, İnternet tabanlıdır ve içeriğin hızlı elektronik iletişimini sağlar. Fikirler, İnternet mecralarında yayılmaya başladığında; işiniz dikkat çekmeye ve çalışan bir sosyal aktivite oluşturduğunda bir varlığınız olacaktır. Bundan sonraki süreçte ise varlığınızı geliştirmek olmalıdır. Çünkü, insanlar sizin hakkınızda konuşmayı sevdiği şekilde konuşacaklardır.

Sosyal Medya Taktik Değildir.

Önce semptom tanımı nedir kısaca belirtelim. Belirti veya semptom; hasta tarafından fark edilen bir durumdur. Semptom bir hastanın anlattığı şikayetlerdir. Semptom ve bulgular genelde karakteristik değillerdir. Ancak, bunların çeşitli kombinasyon ile belirli tanıları düşündürür. Tanı aralığını daraltmakta yardımcı olur. Sosyal medya Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulması ile birlikte; tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca, sosyal medya kişilerin İnternet üzerinde birbirleri ile yaptığı diyalog ve paylaşımların bütünüdür. Bu yüzden çok iyi algılanmalıdır.

Öte yandan, tüm zamanınızı sondan başlayarak sosyal ağınızı düzenler, gönderileri cımbızlayarak ve tweet'leri abartarak geçirirseniz pek bir şey olmayacaktır. Bunun en basit kanıtı sosyal medya etkisinin on ya da yirmi katı olan markaların; s.m uzmanı olarak çalışan insan sayısının fazla olmadığını bilmeniz gerekir. İnternet mecralarında paylaşım yapmadan önce kurgu yapın.

Dikkat ederseniz, Mona Lisa'nın büyük bir sosyal medya varlığı vardır. Onun resmi her yerde fakat, tweet atmıyor. Bir ikon olduğu için küçük ama sosyal medyada büyük bir ikondur. Bu düzenlemenin anlatısı baştan çıkarıcıdır. Ancak, bir konuşma yapmadan önce hangi kravatın takılacağını seçmek için zaman harcamak gerekir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Gündemi Sektöre uygun haber veya makale bir işletme için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirme içeriklerine daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendirecek önemli haberleriniz varsa yazın.