Küresel Devler İstanbul’a Geliyor

EVSİD, 1-4 Haziran tarihleri arasında Turkish Housewares by Invitation Only etkinliği ile 60 ülkeden 120 alıcıyı İstanbul'da buluşturacak.

Mayıs 29, 2022 - 23:12
Mayıs 29, 2022 - 23:34
 0  29
Küresel Devler İstanbul’a Geliyor

Ev ve mutfak eşyaları sektörünün küresel devleri İstanbul’a geliyor. Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), 1-4 Haziran tarihleri arasında 'Turkish Housewares by Invitation Only' etkinliği kapsamında 60 ülkeden 120 alıcıyı İstanbul'da buluşturacak. Güney Afrika, Kolombiya, Danimarka, Malezya, Ekvator, Ukrayna, Rusya, Fransa ve İsrail gibi ülkelerden birçok alıcı İstanbul’a gelecek.

Ev ve mutfak eşyaları sektörü buluşuyor

Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründeki üreticileri farklı pazarlardan satın almacılar ile buluşturmak adına; EVSİD tarafından 2016 yılında hayata geçirilen Turkish Houseware by Invitation Only etkinliği bu yıl 1-4 Haziran tarihleri arasında 5. kez düzenleniyor.

EVSİD, 60 farklı ülkeden 120 alıcıyı Türk üreticileri ile buluşturmayı hedefliyor.

Bu yılki etkinlikte birçok farklı ülkeden dev markaların da İstanbul'da olacağını söyleyen EVSİD Başkanı Talha Özger, “Pandeminin ardından iddialı bir geri dönüşe hazırlanıyoruz. Bu yıl etkinlikte 120 alıcıyı ağırlamayı planlıyoruz.

Güney Afrika’da yerleşik 2 bin 542 mağazası ile Afrika'nın en büyük zincirlerinden Pep Stores; 2020 yıllık cirosu 335 milyon dolara ulaşan Edco Eindhoven, Kolombiya’da Ara markası ile yaygın bir market zincirine sahip. Jeronimo Martins, yine Avrupa’da geniş bir ağı bulunan Danimarka merkezli JSYK, Carrefour Fas, Malezyalı yapı market zinciri MrDIY, Ekvator’un orta ve üst segmente hitap eden mağaza grubu PYYCA, Ukrayna ve Avrupa ile yaşanan sıkıntılar sonucu yönünü Türkiye’ye çeviren ve aralarında Svetoforg firmasının da bulunduğu Rusya merkezli zincirler, Fransız KB8, İsrailli Fox Home ve Spar India bunlardan bazıları.” şeklinde konuştu.

Dünya Gazetesi

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Web Haber Türkiye iş dünyasında en son yaşanan gelişme, son dakika haber, tanıtım yazısı ve blog haberleri takip edin.