Rattan Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğal dekorasyon ürünlerine ilginiz varsa bir gün rattan sehpa çeşitleriyle karşılaşacaksınız. Üstelik birbirinden güzel rattan dekoratif sehpa çeşitleri arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Kasım 6, 2023 - 10:46
Şubat 5, 2024 - 06:14
 0  13
Rattan Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Doğal dekorasyon ürünlerine ilginiz varsa er ya da geç rattan sehpa çeşitleriyle karşılaşacaksınız. Üstelik birbirinden güzel rattan dekoratif sehpa çeşitleri arasında karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hammadde, boyut ve renk bakımından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip olan rattan sehpalar arasından seçim yapmak bazen zor olabiliyor. Bu yazımızda rattan sehpa alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi verelim.

Rattan sehpanın işçilik kalitesi neden önemlidir?

Piyasada farklı kalite özelliklerine sahip birçok rattan çeşidini bulmak mümkündür. Bunlardan bazıları daha kaliteli. Bu sayede uzun süreli bir kullanım deneyimi sağlar. Bazıları kalitesiz. Fiyatları ucuz olsa bile ileride ek maliyet yaratacak olması olumsuz bir durumdur. Alacağınız rattan sehpanın malzeme kalitesine özellikle dikkat etmelisiniz.

Rattan sehpa alırken tıpkı malzeme kalitesi gibi işçilik kalitesi de dikkat etmeniz gereken bir konudur. Nitekim malzemeler ne kadar kaliteli olursa olsun işçilik kötü ise rattan sehpanız uzun ömürlü bir kullanım sağlamayacaktır. Bu ürünler el yapımı olduğundan kaliteli işçilikle birleşen ürünler kullanıcı memnuniyeti açısından daha değerlidir.

Kullanım amacına göre seçim nasıl yapılır?

Rattan sehpalardan bazıları sadece dekorasyon amaçlıdır. Bu ürünlerin taşıma kapasitesi diğerlerine göre daha düşüktür. Bazı ürünlerde taşıma kapasitesi çok daha yüksektir. Sadece iç dekorasyon amaçlı rattan sehpa alacaksanız ürünün estetik özelliklerine dikkat etmelisiniz. Tekrar kullanılabilen ürünlerde ise mekanın genişliğine ve tipine en uygun ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çevresel etkilere dayanıklılık

Başta güneş ışığı olmak üzere rattan sehpalar birçok çevresel etkiye maruz kalır. Özellikle dış mekanlarda kullanacağınız rattan sehpalarda bu durumla daha sık karşılaşabilirsiniz. Nem direnci düşük, güneş ışığına fazlaca maruz kalan ortamlarda rattan sehpalar sağlıklı bir kullanıcı deneyimi sağlamaz.

Dekorasyon stiliyle uyum

Rattan sehpa modelleri dekorasyon stilleriyle yakından ilgilidir. Söz konusu olan özellikle bohem tarzı ev dekorasyonu olduğunda rattan sehpa seçimi çok daha önemli hale gelir. İyi seçilmiş bir rattan sehpayla bohem dekorasyon stiliniz çok daha estetik bir nitelik kazanır. Sehpanın genişliği, yüksekliği, gövdesiyle çapı arasındaki uyum ne kadar iyiyse mekanda yapacağınız dekorasyon uygulaması o kadar güzel görünür. Yanlış stil tercihleri ise mekanda konsept karmaşası yaratır.

Fonksiyonel özellikler 

Rattan sehpalarda fonksiyonel özellikler ürünün kullanım şeklini doğrudan etkiler. İhtiyaçlarınıza göre örneğin tekerlekli sehpa çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle sehpayı taşımanız gerektiğinde zorluk çekmezsiniz. Depolama alanları için de benzer bir durum söz konusu. Çekmece ve diğer depolama alanları da duruma göre iyi bir seçim olabilir. Rattan sehpa satın almadan önce bunlara da dikkat etmenizde yarar var.

Boyut ve taşıma kapasitesi 

Beğendiğiniz rattan sehpayı satın almadan önce ürünün boyutuna ve taşıma kapasitesine de mutlaka dikkat etmelisiniz. Nitekim orta sehpa olarak kullanılabilecek ürünlerin ebatları ile yan sehpaların ebatları aynı olmayacaktır. Taşıma kapasiteleri de ebatlarla yakından ilgilidir. Bunun yanı sıra malzeme kalitesine de dikkat etmeyi gerektirir. İhtiyaçlarınızın altında kalan ürünler kısa sürede deforme olur ve bu da ek maliyet yaratır.

Satış kanalı seçimi

Rattan sehpa alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de satış kanalı seçimidir. Alışverişinizi güvenilir noktalardan yaptığınız takdirde ürün seçimi ve kalitesi konusunda ciddi sorunlarla karşılaşmazsınız. Aksi takdirde değişim veya iade süreçleri, hasar ve onarım işlemleri gibi birçok konuda sayısız zorlukla karşılaşma riskiniz artar.

Uzun yıllardır ev dekorasyonu alanında hizmet veren MyLamp, ihtiyacınız olan rattan sehpa çeşitlerine uygun fiyatlarla sahip olma imkanı sunuyor. 1965 yılında kurulan MyLamp, birçok patentli ürünüyle sektöre damgasını vurmuştur. Rattan, sehpa ve diğer dekoratif ürünlerde büyümesini sürdürdü. Mobilya alışverişlerinizde MyLamp'ın ayrıcalıklarla dolu dünyasını keşfetmek için siz de mylamp.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

EXENONLINE EXENONLINE, e-ticaret ve e-ihracat deneyiminin oluşturduğu butik bir e-ticaret ajansıdır.