Türkiye İçin Çalışıyoruz

Türkiye'de ihracatın önemli bir sıçrayış yaşadığını belirten Başkan Ceylan, ekonomiyi kalkındırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz.

Haziran 2, 2022 - 17:12
Ağustos 6, 2023 - 16:15
 0  51
Türkiye İçin Çalışıyoruz

CMC Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkbirkon Türk Dünyası ve Uluslararası İş Dünyası Kadın Yatırımcıları Birliği Konfederasyonu Başkanı İş İnsanı Canan Ceylan, ihracatın yüzde 15,2 artışla 19 milyar dolara ulaştığı rekor seviyeye ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin ihracatında önemli bir sıçrama yaşandığını belirten Başkan Ceylan, "Türkiye ekonomisinin kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz."

Türkiye'nin ihracat yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Cumhurbaşkanı Ceylan, "Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Mayıs ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre Mayıs ayı ihracatımız yüzde 15,2 artışla 19 milyar dolara ulaştı. Tüm zamanların en yüksek mayıs ayı ihracatı 2022 yılında ilk 5 ayın tamamında en yüksek aylık ihracat değerine ulaştık ve beşte beşini gerçekleştirdik.

Açıklanan verilere göre en fazla ihracat yapılan ülkeler sırası ile Almanya, ABD ve Irak oldu.En fazla ihracat yapılan fasıllar ise motorlu kara taşıtları, kazan ve makine ile demir ve çelik olarak sıralandı. Verilerden de anlaşıldığı üzere Türkiye'nin önlemez yükselişi devam ediyor. Ticarette emin adımlar atarak ilerliyoruz. Türkiye'nin kalkınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şirketimizin de zaten eğilimi bu yönde. CMC Şirketi olarak birçok plan ve projemiz var. Bunları da zamanı geldiğinde teker teker faliyete koyacağız. Hepimize hayırlı olsun."şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Haber Ajandası Sektöre uygun haber veya makaleler işletmeler için son derece önemlidir. Bu nedenle firmalara ve sektörlere yönelik bilgilendirici içeriklere daha fazla yer veriyoruz. Sektörü bilgilendiren önemli haberleri takip edin.